Följ oss på LinkedIn Kontakta oss Optiska Nyheter Bli Kund

Passiv WDM och utbildning för våra kunder

Nu kan vi erbjuda utbildning inom passiv WDM. Ett område som vi i ett första steg täcker in på en tvådagarskurs eller anpassar efter behov. Vi ser att fler och fler får upp intresset för passiv WDM och våglängdsutrustning för att spara pengar och för att planera nät mer effektivt. Möjligheterna är många men det blir snabbt komplext och vi ser till att anpassa innehåll efter ert behov. Även om ni bara är en mindre grupp och har ett enklare behov så kommer vi gärna ut och håller en teknisk genomgång och visar på vilka möjligheter som finns tillgängliga. Våra lösningar är flexibla och kan anpassas efter era behov.

Kontakta din ansvariga säljare på telefon 08 – 120 477 50 eller sales@prooptix.se och anmäl ert intresse

 
Prenumerera
 
 

Du kanske också är intresserad av...

 
Viktiga fakta som guidar dig vid val och installation av MPO-kablar och kontakter för att säkerställa en lyckad MPO- Lösning. Läs mer >
Det finns en mängd olika SFP-transceivers tillgängliga på marknaden. I den här artikeln tar vi en titt på skillnaderna mellan dem, och vilka olika applikationer inom nätverksmiljöer som de används till. Läs mer >
Här tittar vi på fem viktiga fördelar till att investera i MPO/MTP — om du inte redan har gjort det. Läs mer >
Låt oss göra en tillbakablick på formfaktorer för optiska transceivers och de som fortfarande finns tillgängliga och används idag. Läs mer >
Nordiskt TV-Bolag
Våra Produkter

Våra Produkter för Fiberoptiska Anslutningar

Det breda produktsortimentet ger oss möjlighet att erbjuda lösningar som är anpassade till kundens specifika krav. Vi kan garantera kompabilitet och hög kvalitet samt ge garantier då alla våra tillverkare är ISO-certifierade.

+ Läs mer
From One To Another
We Support

From One to Another

Pro Optix är stolta över att stödja välgörenhetsorganisationen From One To Antoher. Organisationen gör ett viktigt arbete genom att ge stöd och utbildning till kvinnor i Kenya.
 

+ Läs mer
 

Prenumerera på nyhetsbrev