Följ oss på LinkedIn Kontakta oss Optiska Nyheter Bli Kund

Com Hem förlänger avtal efter upphandling på optik!

Com Hem och Pro Optix har länge haft ett samarbete där vi har haft förmånen att få leverera en del av den optik som används i utbyggnationen av näten. Nu har vi nyligen förlängt vårt samarbete efter avslutad upphandling vilket vi är väldigt glada och stolta över.

Därmed får vi förmånen att fortsatt leverera optik till Com Hems nätbyggnation och bidra med produkter som ligger långt fram i utvecklingen och driva på de ökade krav som finns på hastighet och kvalité. Vi är passionerade i det vi gör och tror på långsiktiga relationer och det här ger oss fortsatt möjlighet till att leverera på topp!

 
Prenumerera
 
 

Du kanske också är intresserad av...

 
Viktiga fakta som guidar dig vid val och installation av MPO-kablar och kontakter för att säkerställa en lyckad MPO- Lösning. Läs mer >
Det finns en mängd olika SFP-transceivers tillgängliga på marknaden. I den här artikeln tar vi en titt på skillnaderna mellan dem, och vilka olika applikationer inom nätverksmiljöer som de används till. Läs mer >
Här tittar vi på fem viktiga fördelar till att investera i MPO/MTP — om du inte redan har gjort det. Läs mer >
Låt oss göra en tillbakablick på formfaktorer för optiska transceivers och de som fortfarande finns tillgängliga och används idag. Läs mer >
Nordiskt TV-Bolag
Våra Produkter

Våra Produkter för Fiberoptiska Anslutningar

Det breda produktsortimentet ger oss möjlighet att erbjuda lösningar som är anpassade till kundens specifika krav. Vi kan garantera kompabilitet och hög kvalitet samt ge garantier då alla våra tillverkare är ISO-certifierade.

+ Läs mer
From One To Another
We Support

From One to Another

Pro Optix är stolta över att stödja välgörenhetsorganisationen From One To Antoher. Organisationen gör ett viktigt arbete genom att ge stöd och utbildning till kvinnor i Kenya.
 

+ Läs mer
 

Prenumerera på nyhetsbrev