Följ oss på LinkedIn Kontakta oss Optiska Nyheter Bli Kund

Pro Optix på Bredbandsbåten 1-2 Okt

Pro Optix ställer som vanligt ut på Bredbandsbåten och vi passar på att visa upp en del av vårt sortiment och hoppas att ni har vägarna förbi 1-2 oktober. Ta tillfället och ställ frågor om de senaste produkterna eller diskutera vårt sortiment i detalj. I montern kan ni som svarar på några frågor bli lyckliga vinnare av ett par Airpods. Hoppas att vi ses där!

Om Bredbandsbåten

Stadsnätsföreningens konferens Bredbandsbåten arrangeras på hösten. I år arrangeras konferensen från den 1 till den 2 oktober där deltagarna erbjuds att delta på en mängd olika seminarier. Kvällen innan finns det även möjlighet att delta på ett mingel med mat och dryck på Stockholmsmässan i Älvsjö där konferensen sedan startar dagen efter. Ett perfekt tillfälle att nätverka och träffa stadsnätsbranschen innan konferensen.

+ Läs mer och anmäl dig till Bredbandsbåten
 
Prenumerera
 
 

Du kanske också är intresserad av...

 
Viktiga fakta som guidar dig vid val och installation av MPO-kablar och kontakter för att säkerställa en lyckad MPO- Lösning. Läs mer >
Det finns en mängd olika SFP-transceivers tillgängliga på marknaden. I den här artikeln tar vi en titt på skillnaderna mellan dem, och vilka olika applikationer inom nätverksmiljöer som de används till. Läs mer >
Här tittar vi på fem viktiga fördelar till att investera i MPO/MTP — om du inte redan har gjort det. Läs mer >
Låt oss göra en tillbakablick på formfaktorer för optiska transceivers och de som fortfarande finns tillgängliga och används idag. Läs mer >
Nordiskt TV-Bolag
Våra Produkter

Våra Produkter för Fiberoptiska Anslutningar

Det breda produktsortimentet ger oss möjlighet att erbjuda lösningar som är anpassade till kundens specifika krav. Vi kan garantera kompabilitet och hög kvalitet samt ge garantier då alla våra tillverkare är ISO-certifierade.

+ Läs mer
From One To Another
We Support

From One to Another

Pro Optix är stolta över att stödja välgörenhetsorganisationen From One To Antoher. Organisationen gör ett viktigt arbete genom att ge stöd och utbildning till kvinnor i Kenya.
 

+ Läs mer
 

Prenumerera på nyhetsbrev