T: +46 (0) 8-120 477 50 | E: sales@prooptix.se
 
 
 

Pro Optix
200G Transceivers

200G Transceivers
 
200G Transceivers

Ökad datamängd driver hastighet

 
 

Behovet av högre hastigheter drivs av allt större datamängder via bl.a. fler molnapplikationer, streaming tjänster och online-spel samt tillgänglighet till allt mer avancerade datacenter och sammankopplade serverkluster som levererar mer kapacitet.

Pro Optix
200G Transceivers

 

200G Transceivers

Pro Optix kan nu erbjuda 200G transceivers kompatibla med Cisco, Arista, Juniper och Huawei. Fler kompatibla fabrikat kommer att finnas för leverans inom kort.

Vi kommer inom kort även att ha produkter för 400G tillgängliga, håll utkik i din mail och på vår hemsida eller portal.

Product Description Data Rate
(Gb/s)
Våglängd Transmitter
Power (dBm)
Receiver
Power (dBm)
Max Power
Consumption
(W)
Reach Temperature
(deg C)
Min Max Min Max
QSFP-200G-SR4 200G 850nm -6dBm 4dBm -7.9dBm 4dBm <5w 100m 0~70
QSFPDD-200G 200G 1310nm -4dBm 2dBm -12.66dBm 2dBm <6,5w 10km 0~70
QSFP-200G-AOC 200G 850nm <3w 100m 0~70

JAG VILL VETA MER, KONTAKTA MIG!

 

Fyll i nedan eller ring oss på: 08-120 477 50

 
Optical Transceivers

BESÖK VÅR
KUNDPORTAL FÖR
FLER PRODUKTER
FRÅN PRO OPTIX

 
+ LÄS MER
 
 
 

Prenumerera på nyhetsbrev